Sprzedaż/Kupno samochodu przez Internet

Marki i modele samochodów, które cieszą się największym powodzeniem na rynku samochodów używanych

Zarówno kryzys jak i coraz rozsądniejsze podejście Polaków do zakupu samochodów sprawiły, że w czołówce najlepiej sprzedających się aut uplasowały się samochody używane.

Wg bieżących rankingów, opinii ekspertów i samych rozmów z klientami, największym powodzeniem w sprzedaży wtórnej cieszą się takie marki, jak popularne marki i modele Volkswagen (postawiło na niego prawie 17% kupujących, którzy stwierdzili, że głównym punktem ich decyzji był komfort VW, jego przestronność i idealne połączenie funkcji dla rodziny i dla firmy), oraz AUDI (na używane Audi postawiło ok. 14% klientów, którzy kierowali się prestiżem marki, dobrą jakością techniczną samochodów i oczywiście o wiele niższymi cenami tego modelu w porównaniu do cen salonowych). Na dalszych pozycjach uplasowały się: BMW (bo Polacy lubią wygodę i podziw na drodze), Mercedes (ponieważ ten nieprzemijający klasyk nigdy nie wychodzi z mody, a jego ceny są ostatnio bardzo atrakcyjne), i oczywiście Opel (wygoda, przestrzeń dla większej rodziny i bezpieczeństwo jazdy). W dziesiątce najlepiej sprzedających się aut na rynku pojazdów używanych zmieściła się jeszcze Toyota, Ford, Volvo, Renault i Seat.

Warto też zaznaczyć, ze wiele marek używanych kupowaliśmy nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Tu najchętniej sprowadzaliśmy auta z Niemiec (niemiecka precyzja zawsze jest w cenie) i z USA (gwałtowny spadek cen, który sprawił, że nawet cło opłacało się zapłacić, by ściągnąć auto zza oceanu).

Również, w związku z niższymi cenami i większą ilością atrakcyjnych ofert wzrosło nasze zainteresowanie samochodami używanymi w modelach terenowych, dostawczych i ciężarowych. Idealny czas na zakupy dla osób prywatnych, które planują powiększenie rodziny, firm, i początkujących na rynku biznesmenów. Plus oczywiście dla wielkich korporacji, które chętnie nabywają używane pojazdy po okazyjnych cenach, jakich za kilka miesięcy pewnie już nie uświadczymy.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009