Sprzedaż/Kupno samochodu przez Internet

Przygotowujemy ofertę sprzedaży samochodu

Zanim zdecydujesz się na portal w którym chcesz wystawić swój samochód na sprzedaż koniecznie zapoznaj się z jego regulaminem. przygotowanie oferty sprzedaży

Pierwszą podstawową i ważną informacją będzie to, czy ogłoszenia są darmowe czy płatne, przez ile dni będzie widoczna w wynikach wyszukiwania Twoja oferta i ile darmowych zdjęć można do ogłoszenia dodać. Fora internetowe mogą ułatwić Ci wybranie dobrej strony, możemy odnaleźć w takich miejscach bardzo cenne informacje. Jeżeli spodoba nam się opinia o portalu wystarczy się na nim zalogować i postępować według wskazówek umieszczonych przez autorów portalu (m.in. należy wypełnić formularz sprzedaży).

Jednak zanim wystawisz swój samochód na sprzedaż warto zorientować się jak wyglądają oferty innych sprzedających, które ogłoszenia mają najwięcej odwiedzin, możemy również skorzystać z ich pomysłów na odpowiednie ustawienie auta do zdjęcia itp. Wejdź na stronę internetową którą wybrałeś i sprawdź najpierw ceny pojazdu jaki chcesz sprzedać, być może okaże się że ceny są bardzo niskie bądź mocno zawyżone, dostosuj się do ogólnych wymogów. Weź pod uwagę kolor, przebieg, region, w którym mieszkasz, wyposażenie i stan techniczny. Podaj trochę większą cenę by mieć z czego udzielić rabatu (do 10 procent wartości). Trzeba również pamiętać że rynek samochodowy jest rynkiem sezonowym. Lepiej sprzedawać samochód w ciepłe miesiące.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009